Pragmini prijedlozi za Strategiju demografskog razvoja Grada Zagreba

Udruga Pragma je dala niz primjedbi i prijedloga na Nacrt prijedloga Strategije demografskog razvoja Grada Zagreba za razdoblje 2019. do 2031. godine.

“… Iako je mjera roditelj – odgajatelj uvedena bez ozbiljne analize koja bi odgovorila na niz otvorenih pitanja, poput kakva će biti kvaliteta socijalizacije djece u obiteljima koje koriste mjeru, a koja isključuje mogućnost korištenja usluge ranog odgoja u javnim vrtićima koje su specijalizirane odgojno – obrazovne ustanove, te kakva je socijalna podrška takvim obiteljima (osobito majkama koje su angažiranije u odgoju i skrbi djece – osobito u ranom razdoblju), smatramo kako ona ima svoje pozitivne i negativne učinke te da je nužna evaluacija dosadašnje mjere i određivanje njezina cjelokupnog financijskog i socijalnog te demografskog učinka…”, ističu u Pragmi.

Cjelovito očitovanje Pragme na Nacrt možete pročitati OVDJE!