Održana Konferencija povodom 50te obljetnice Europske socijalne povelje – borba protiv siromaštva znači i borbu za socijalna prava

U petak 11. studenog na održanoj Konferenciji “50 godina Europske socijalne povelje: dostignuća i socijalni izazovi pred Hrvatskom i Europom” visoki gosti – predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Boris Šprem te izaslanik potpredsjednika Vlade i ministra zdravstva i socijalne skrbi Ante-Zvonimir Golem, pozdravili su sudionike Konferencije.

Pročitajte priopćenje za novinare i izvještaje o Konferenciji iz Ureda Predsjednika, Grada Zagreba, Dnevnika.hr, Dayline.info, Večernjeg lista, Slobodne Dalmacije, Hrvatske radiotelevizije, Vjesnika, Ius-info, iZadar, Saveza samostalnih sindikata Hrvatske, Hrvatske udruge poslodavaca.  

Na Konferenciji su sudjelovali značajne osobe iz sindikata, udruga poslodavaca, narodni zastupnici, voditelji socijalnih, obrazovnih i zdravstvenih institucija i udruga, predstavnici vjerskih zajednica i organizacija, članovi Vijeća za socijalnu pravdu Predsjednika Republike Hrvatske, predstavnici akademske i znanstveno-istraživačke zajednice, ministarstava, vladinih ureda, jedinica lokalne i područne samouprave i studenti.

PROČITAJTE izlaganja glavnih govornika – predsjednika Odbora za socijalna prava Vijeća Europe Luis Jimena Quesada, koji je dao i intervju u Vjesniku, prof.dr.sc. Vlade Puljiza, profesora emeritusa, izlagatelja: prof.dr.sc. Siniše Zrinščaka, mr.sc. Anny Brusić, Vesne Mastele Bužan, mr. Romane Galić, Mladena Novosela, Gordane Dragičević, kao i ZAKLJUČKE KONFERENCIJE
Predsjednik_JosipovicProf._Quesada_izlaganjeSudionici_KonferencijeProf._Quesada_-_Markovicprof._Puljiz_-_Markovicslika_11_11_2011_visokiuzvanici