Podrška “dječjem proračunu”

Na raspravi o donošenju “dječjeg proračuna”, kojeg je organizirala Pravobraniteljica za djecu doc. dr. sc. Ivana Milas Klarić, sudjelovao je i predsjednik Pragme Nedjeljko Marković koji je dao podršku za izradu proračuna. Također, u raspravi je istaknuo kako je potrebno dobro pripremiti metodologiju izrade dječjeg proračuna, uz suradnju akademske zajednice iz ekonomskih i socijalnih znanosti; prikupljati podatke iz ostalih izvora (uz središnju državu, izvanproračunske fondove i JLPS), npr. iz međunarodne pomoći, organizacija civilnog društva i sl.; te da je potrebno dati javnu – medijsku podršku ovoj inicijativi kako bi bila prihvaćena u široj javnosti.

Vjerujući kako je dobar put analize učinkovitosti javne potrošnje za djecu te da će poslužiti kao putokaz za ciljana ulaganja, Pragma podržava inicijativu Pravobraniteljice te napore Ministarstva financija za izradu “dječjeg proračuna”.

Detaljno izvješće s rasprave je dostupno na mrežnim stranicama Pravobraniteljice za djecu.
Foto: www.dijete.hr