Okrugli stol Pragme povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

Pozivamo Vas na okrugli stol povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. na kojem ćemo poseban naglasak staviti na životne prilike djece i mladih tijekom i nakon Domovinskog rata te na djecu poginulih, nestalih ili stradalih hrvatskih branitelja u mirnodopskom okruženju.
Tijekom Domovinskog rata ubijeno je 402 djece, 1 276 ih je ranjeno, oko 600 000 djece je bilo direktno pogođeno ratom, a u progonstvu ih je rođeno oko 15 000 – ove činjenice nas obvezuju da ih se dostojno sjetimo, ukažemo na važnost kontinuirane skrbi za djecu poginulih, nestalih i stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata te da zajedno ispitamo koji su to bili socijalni, psihološki, medijski i diplomatski izazovi za Republiku Hrvatsku tijekom Domovinskog rata, a koji su bili važni za odrastanje djece i mladih u Hrvatskoj.
Okrugli stol održat će se u ponedjeljak, 18. 11. 2019. godine u prostoru HUB385, Petračićeva ulica 6, od 10 do 12 sati.
Obaveznu su prijave putem obrasca: https://forms.gle/LkHv86Pk8YawgNXB6.
Program i ostale informacije su dostupne na Facebook stranici Pragme: www.facebook.com/udrugapragma.