Nedjeljko Marković za Glas Koncila: Snažnije prema školi koja uči životne vještine!

Gost središnjeg intervjua Glas Koncila (br. 35/2021) bio je Nedjeljko Marković, socijalni radnik i predsjednik udruge Pragma koji ususret početku nove školske godine govori o aktualnim izazovima s kojim se suočavaju djeca i roditelji te kako se s njima suočiti.

“Hrvatska je jedina članica EU-a u kojoj sve osobe u dobi od 16 do 19 godina imaju barem osnovne digitalne vještine, a prosjek EU-a je 82 posto, što nam je omogućilo dobar odgovor na nastavu na daljinu. Paralelno s napretkom u informacijskom području trebali smo puno snažnije zahvatiti i pitanje socijalnih i emocionalnih vještina djece, npr. učenje djece kako se oduprijeti pritisku vršnjaka, kako izgraditi i sačuvati samopouzdanje i samopoštovanje, kako poticati znatiželju u djece i njegovati njihovu različitost. To su područja za koja su podjednako odgovorni i škola i roditelji”, rekao je u razgovoru sugovornik. Više u novom broju Glas Koncila (br. 35/2021.).

Naslovnica: Nedjeljko Marković
Fotografija naslovnice: Bernard Čović/Glas Koncila.