Kako potaknuti osjećaj pripadanja školi?

“Povezanost sa školom označava osjećaj pripadanja školi i postojanje mreže odnosa s vršnjacima i nastavnicima. Taj je osjećaj sličan privrženosti jer može kod djece stvoriti osjećaj sigurnosti i vrijednosti koji potom doprinose lakšem prihvaćanju intelektualnih i socijalnih izazova i istraživanja. Dijete koje osjeća povezanost sa školom osjeća da ga ljudi u školi vole, da im je stalo do njega. Dijete koje nije vezano za školu, može se osjećati usamljeno, isključeno i udaljeno”. Više u radnom materijalu udruge Pragma:

Sadržaj ovih Smjernica u isključivoj je odgovornosti udruge Pragma te ne odražava stav Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Program „Podrška mladima u zajednici – razvoj socijalnih usluga usmjerenih mladima“ (Četvrta faza)“ sufinancira (provodi se uz potporu) Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.