Kako pobijediti strah od škole?

Strah od (prvog dana) škole, novih upoznavanja, pravila, nastavnika… Novi put do škole, samostalni odlazak ili uz podršku? Što ako moje dijete počne izostajati iz škole, ili čak razmišlja o odustanju… – pitanja su roditelja diljem Hrvatske, a povodom početka školske godine, udruga Pragma je pripremila nekoliko kratkih odgovora u obliku video prezentacija (u ukupnom trajanju od 45 minuta) Nedjeljka Markovića, dipl. soc. radnika, Marije Granić, mag. psihologije i Adrijane Hadžić, mag. soc. rada.

Barbara Vid, urednica i Nedjeljko Marković, predsjednik Pragme
Emisija Civilno društvo, Prvi program Hrvatskoga radija, 8. 9. 2021. “Kako pobijediti strah od škole? Kako smanjiti odustajanje od škole? To su samo neka od pitanja s kojima su se uoči početka nastave bavili u udruzi Pragma. Na ta pitanja odgovaramo i u prvoj ovosezonskoj emisiji u kojoj gostuje predsjednik udruge Pragma Nedjeljko Marković. Urednica: Barbara Vid”.
Fotografija naslovnice: Hrvatska radiotelevizija, Civilno društvo.