22. Tjedan mozga u Hrvatskoj – Mozak i skrivene poruke

U 22. Tjednu mozga u Hrvatskoj, Pragma je organizirala online radionicu na temu „Mozak i skrivene poruke – slučajni ili namjerni nesporazumi?“ koja se održala u četvrtak, 16. 3. 2023. od 18 sati. Psihologinja Marija Granić predstavila je ovu zanimljivu temu iz područja neuropsihologije i kognitivne psihologije, a sudionici su čuli više informacija o tome kako uočavamo i učimo skrivene poruke, kako ih mozak „čita“, kako bismo trebali odgovarati na njih i zašto ih koristimo u svakodnevnoj komunikaciji.

Na radionici su sudjelovala 382 sudionika iz cijele Hrvatske, različitih profila i zanimanja, s različitim interesima za navedenu temu. S vama dijelimo neke od njihovih povratnih informacija nakon održane radionice:

• Nalazim odgovore koji su me mučili u vlastitim iskustvima u komunikaciji.
  • Jako je primjenjivo u životu, baš PRAGMAtično! Hvala! Bravo!
  • Primjenjivo je i korisno je odmah u svakodnevnim odnosima.
  • Osvijeste nas da gledamo neke uobičajene svakodnevne interakcije na drugačiji način.
  • Uočila sam koliko i kada i sama koristim skrivene poruke te potvrdila koliko je bitna otvorena komunikacija.
  • Izvrsno prezentirano, jako puno izvrsnih primjera i edukativnih informacijama.
  • Upoznala sam mnoge načine komunikacije za koje nisam ni bila svjesna da ih primjenjujem i primam.
  • Dobila sam neka nova saznanja, i odmah sam počela preispitivati, analizirati svoje postupke, verbalne i neverbalne komunikacije.
  • Ponovila sam neuroznanstvene činjenice povezane sa psihološkom slikom. Jako zanimljivo i uvijek mi je drago čuti više o tome, na medicini je taj dio zapostavljen.
  • Predavanje je bilo i vise nego izvrsno , ja se nadam da će uskoro biti još ovakvih predavanja. Sve pohvale za organizatore pogotovo jer je bilo preko ZOOM aplikacije i mogli smo svi sudjelovati za razliku kad je organizirano u nekoj dvorani. Naravno i sve pohvale i predavačici puno korisni i zanimljivih savjeta. Hvala još jednom na omogućenom sudjelovanju.

* Programske aktivnosti programa „Podrška obitelji u zajednici” udruge Pragma provode se uz financijsku potporu Ministarstva zdravstva i Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade. Sadržaj objave u isključivoj je odgovornosti Udruge i ni pod kojim uvjetima ne može se smatrati kao odraz stajališta Ministarstva zdravstva ili Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.