“Prvi dojam (ni)je važan”

Pragma je 12. travnja 2016. godine, unutar programa “Nova šansa”, sudjelovala na Sajmu poslova Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Područnog ureda Krapina, a koja se održava devetu godinu zaredom. Sajam je bio prilika za radionicu i konstruktivan razgovor s mladima koji su u nezaposleni i koji planiraju svoju budućnost. Cilj radionice “Prvi dojam (ni)je važan”, koju su vodile Tereza Oreb i Tena Jović, bio je osvijestiti osobne kapacitete sudionika i osnažiti ih u procesu aktivnog traženja posla te jačati samopouzdanje i proaktivnost, te samoprezentacijske vještine u traženju posla.

Pragmini partneri u programu “Nova šansa” su Hrvatski zavod za zapošljavanje – Regionalni ured Zagreb, Centar za socijalnu skrb Zagreb i Strojarska tehnička škola Fausta Vrančića, a suradnik je Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Krapina. Cilj programa je sveobuhvatnim i multisektorskim pristupom osnažiti mlade u riziku/u NEET statusu za ustrajanje u obrazovanju, osposobljavanju i zaposlenju. Program se provodi uz financijsku potporu Ministarstva socijalne politike i mladih (Klasa: 230-02/15-05/148 Urbroj: 519-05-2-2/9-15-4).