Lokalna zajednica i starenje u Zagrebu – dostojanstveno starenje i suradnja u zajednici

Pragma poziva sve zainteresirane na raspravu u petak 25.11.2011. g. od 16:30 do 18 sati u Mjesnom odboru „Eugen Kvaternik“, Zvonimirova 68 u Zagrebu, s ciljem umrežavanja dionika u lokalnoj zajednici i rasprave o demografskim promjenama u zajednici.

Poseban naglasak skupa je najava 2012. – Europske godine aktivnog starenja i solidarnosti između generacija.

Naglasci skupa „Lokalna zajednica i starenje u Zagrebu – dostojanstveno starenje i suradnja u zajednici“ obuhvaćat će: pravo na dostojanstvenu starost, što podrazumijeva i prihvaćanje starenja kao osobni i društveni dar; obiteljsku solidarnost i podršku starijima u zajednici; društvenu solidarnost i pomoć, s posebnim naglaskom na ulogu organizacija civilnog društva; prijenos znanja i iskustva starijih na mlade; partnerstva i umrežavanja udruga, zaklada, državnih, javnih i privatnih organizacija koje skrbe o starijima u lokalnoj zajednici, s posebnim naglaskom na probleme stanovanja starijih osoba.

PROČITAJTE poziv i ispunite prijavnicu.
M_EY2012_colour_en