Kviz znanja o problemima zlouporabe opojnih droga, alkohola i cigareta

Kako bismo obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti, Pragma je osmislila kviz znanja o problemima zlouporabe opojnih droga, alkohola i cigareta koji će se provoditi u osnovnim školama  u okviru Tjedna zdravlja za mlade.

Zamišljeno je da se kviz provede u svakom razredu čiji razrednici pokažu interes za ovu vrstu interaktivnog učenja. Razred se može podijeliti u grupe od pet učenika. Sve grupe trebaju ponuditi svoj odgovor, nakon čega se otkriva točan odgovor na pitanje te dodjeljuju bodovi. Nakon što se pročitaju sva pitanja, zbrajaju se bodovi. Svako pitanje vrijedi 1, 2 ili 3 boda, a ukoliko je odgovor netočan taj broj se oduzima od ukupnog broja bodova (kazneni bodovi). Kviz se sastoji od 18 pitanja, a iza svakog od pitanja navedeni su točni odgovori na pitanje te popratno obrazloženje kako bi se potaknula rasprava među učenicima o svakom odgovoru.

Škole koje su zainteresirane za provedbu kviza, mogu nam se obratiti na naše kontakte!