Konformizam, patnja, pravda i empatija – i zašto su promjene moguće?

U petak 18. 2. 2022. godine od 17 sati udruga Pragma organizira online raspravu povodom Svjetskog dana socijalne pravde s temom: „Konformizam, patnja, pravda i empatija – i zašto su promjene moguće?“. Uvodničari Skupa su Ljubica Radovac, socijalna radnica s iskustvom rada s ranjivim društvenim skupinama, a trenutno na specijalizaciji iz socijalne pedagogije u Rimu (Papinsko sveučilište Salesiana), Marija Granić, magistra psihologije i savjetnica u Pragmi te Nedjeljko Marković, predsjednik Pragme. Poveznica za prijavu i sudjelovanje: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZwuf-6vpjwiG9Hio-A8CWhuMKdD_E-mkXrQ.

Cilj je Skupa, koji u središte stavlja pojedinca i njegovo okruženje te odnos prema pravdi, miru i odnosu s drugima, potaknuti raspravu sudionika o konceptu socijalne pravde i njezinim pojavnim oblicima, s osobitim fokusom prema mladima. Skup se održava unutar programa „Podrška mladima u zajednici – razvoj socijalnih usluga usmjerenih mladima, četvrta faza“ koji se provodi uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Sadržaj Skupa i ove obavijesti je u isključivoj odgovornosti Pragme.