Tjedan nenasilja u Novoj Gradišci

Tjedan nenasilja_-_fotografija

U Novoj Gradišci su 29. svibnja 2014. godine predstavnici Pragme Jelena Mališa, mag. soc. ped. i Nedjeljko Marković, dipl. soc. radnik, održali dva predavanja za roditelje i stručnjake iz pravosuđa, obrazovanja, socijalne skrbi te gradske i županijske uprave. Prvo predavanje je bilo usmjereno ulozi savjetovališta za roditelje i mogućnostima koje roditelji mogu prepoznati kako bi na vrijeme potražili stručnu pomoć za svoju obitelj. Drugo predavanje je bilo usmjereno razmatranju uloge alternativnih mjera za mlade počinitelje kaznenih i prekršajnih djela kako bi se mladima dala mogućnost da kroz proces učenja i sagledavanja posljedica počinjenog djela, ne čine nova kaznena ili prekršajna djela. 

Predavanja su održana unutar “Tjedna nenasilja” koji se održavao od 26. do 30. svibnja 2014.g. u Novoj Gradišci u organizaciji Udruge za prevenciju socijalno-patološkog ponašanja mladih “PREVENCIJA”, a uz potporu Ministarstva socijalne politike i mladih. 

Tjedan nenasilja_-_fotografijapragma2pragma1