„Stare teme u novom kontekstu – socijalni radnici između javnog i privatnog“

Predsjednik Pragme Nedjeljko Marković je 24. ožujka 2014. godine u Bjelovaru održao predavanje „Stare teme u novom kontekstu – socijalni radnici između javnog i privatnog“ za stručnjake Centra za socijalnu skrb Bjelovar i članove Udruge socijalnih radnika Bjelovarsko – bilogorske županije, kao i okolnih županija. Marković je istaknuo vještine i znanja s kojima socijalni radnici raspolažu, osobito u radu u zajednici i inovativnom rješavanju društvenih problema, koje je vidljivo u značajnim osobama iz povijesti profesije. Kao probleme navodi nesuradnju stručnjaka i medija te senzacionalističko prikazivanje osjetljivih osobnih ili obiteljskih problema.

Ravnateljica Centra za socijalnu skrb Bjelovar Kristina Novalić ističe kako je tema aktualna zbog obilježavanja Svjetskog dana socijalnog rada koji u fokus stavlja odnos društvene krize i odgovora socijalnih radnika. Uz socijalne radnike, na skupu su nazočili i zamjenica župana Bjelovarsko – bilogorske županije Đurđica Ištef Benšić i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu zaštitu i umirovljenike Jasmina Radojčić.