Socijalni rad i borba protiv siromaštva i socijalne isključenosti – profesionalna usmjerenost zaštiti i promicanju ljudskih prava

znanstvena_konferencija

znanstvena_konferencija

Konferenciju su organizirali Filozofski fakultet u Mostaru i Zaklada “Marija de Mattias“, a svrha je konferencije bila jačati mrežu suradnje u ovom području te potaknuti međunarodnu i interdisciplinarnu suradnju okupljajući stručnjake iz područja znanosti i prakse socijalnog rada i srodnih profesija. Konferencija je aktualizirala postojeće suvremene probleme i pitanja ljudskih prava u raznovrsnim područjima te potaknuti zaštitu ljudskih prava, socijalne pravde, podizanje kvalitete života socijalno osjetljivih skupina s posebnim naglaskom na prevenciju i suzbijanje siromaštva i socijalne isključenosti.

Pročitajte pismo predsjednice Zaklade Marija De Mattias s. Cecilije Milković  o uspjesima Konferencije.