“Škole punih servisa” – odgovor na obrazovne i socijalne probleme u zajednici

Na poziv Obrtničke škola za osobne usluge Zagreb, predsjednik Pragme Nedjeljko Marković i voditeljica Savjetovališta Jelena Adamlje, održali su 17. ožujka 2016. predavanje za Međužupanijskom stručnom vijeću s temom “Škole punih servisa i jačanje privrženosti školi- emocionalna i medijska pismenost i poduzetničke kompetencije”.

Uz stručnjake iz obrazovanja, predstavnici Pragme su otvorili niz tema s kojima se susreću u svome radu kako bi pomogli roditeljima i učenicima u lakšem savladavanju obrazovnih koraka, povezivanju škole i roditelja i razvoja privrženosti učenika obrazovanju (školi i nastavnicima) kao i pozicioniranje škole kao zaštitnog čimbenika za niz problema koji se mogu pojaviti (napuštanje ili često bježanje iz škole; slab školski uspjeh; nasilje među učenicima i nad stručnjacima i sl.). Kroz niz primjera, uz korištenje teorijskih modela, predstavnici Pragme su ponudili nekoliko rješenja među kojima je razvoj koncepta “Škole punih servisa”.