Roditelji traže podršku u svladanju obrazovnih i socijalnih poteškoća u zajednici

belec 14-12-2012

U petak 14. prosinca 2012. g. predstavnici Pragme, Jelena Mališa, prof. soc. pedagogije i Nedjeljko Marković, dipl. socijalni radnik, održali su predavanje za sedamdesetak nastavnika i roditelja učenika osnovne škole Belec u Krapinsko-zagorskoj županiji s temom problema ovisnosti i utjecaja obiteljskih odnosa na prevenciju problema. Predavanje je održano unutar projekata “Pomak” i “Podrška mladima u zajednici – razvoj socijalnih usluga usmjerenih mladima”, a koji se provode uz potporu Ministarstva socijalne politike i mladih.

belec 14-12-2012O BELEC ULAZ

Roditeljima su predstavljeni najnoviji podaci o prisutnosti zlouporabe sredstava ovisnosti među mladima te se razgovaralo o nekim „mitovima“ – posebno kod zlouporabe alkohola. Istaknuto je nekoliko važnih uputa o pozitivnom odnosu s adolescentima te je naglašena uloga roditelja kao modela identifikacije za društveno poželjna ili štetna ponašanja. Roditeljima je dana mogućnost intenzivnije suradnje s Pragmom gdje će Udruga dati podršku u kvalitetnom nastavku obrazovanja njihove djece i pomoći u rješavanju problema koji mogu nastati u obrazovnom sustavu. Pragmina usmjerenost na širenje mreže socijalnih usluga za mlade i njihove obitelji je dobila novu dimenziju i otvorila prostor za suradnju na području Krapinsko – zagorske županije.