Pristiglo 8 novinarskih radova, a glasovanje traje do 15. 3. 2015.

Za ovogodišnju, drugu zaredom, Godišnju nagradu za novinarske radove koji promiču vrijednosti obrazovanja koja se dodjeljuje temeljem mišljenja obrazovnih ustanova, pristiglo je osam radova novinarki iz tiskanih, televizijskih i radijskih medija – HRT-a, Nove TV, Jabuke TV, Večernjeg lista, Radija Hrvatsko zagorje Krapina. Obrazovne ustanove ocjenjuju radove od 2. 2. do 15. 3. 2015. godine putem stranice http://pragma.skole.hr. Preuzmite: Obavijest za ravnatelje, nastavnike i stručne suradnike i Smjernice za provedbu dodjele Nagrade.

Prijave novinarskih radova su trajale do 25. 1. 2015. te je pristiglo osam važećih prijava u tri kategorije (televizijski, radijski i tiskani/online prilog). Sve osnovne i srednje škole mogu, sukladno Smjernicama za provedbu koje su dostavljene putem e-maila – provesti glasovanje te u svakoj kategoriji izabrati po jedan rad koji promiče vrijednosti obrazovanja. Preporuka je da u glasovanje, uz nastavnike i stručne suradnike, budu uključeni i roditelji i učenici škole.

Prijavljeni radovi:
Televizijski prilozi:
1. Ivana Šimac: „Školarci sa Španskog pomažu djeci u Africi“ (Serbus Zagreb, Jabuka TV),
2. Marijana Kranjec: „Osnovci rockeri“ (Dobro jutro Hrvatska, Hrvatska radiotelevizija),
3. Maja Medaković: „Djeca iz doma na državnoj maturi“ (Provjereno, Nova TV),
4. Marina Knežević Barišić: „Bolja Hrvatska“ (Dnevnik, Nova TV).

Tiskani/online prilozi:
1. Sandra Golemac: „Mihael voli viceve, Lorena svoju učiteljicu, a Paulina želi na balet“ (Večernji list).

Radijski prilozi:
1. Sandra Maričić: „Stigla je pošta – “Ruganje” (Hrvatska radiotelevizija, Hrvatski radio),
2. Ivana Sučić: „Učenici iz Gunje“ (Hrvatska radiotelevizija, Hrvatski radio),
3. Nada Vincelj: „Zašto je moj glas važan?“ (Radio Hrvatsko zagorje Krapina).