“Preferencijalna skrb za siromašne” u Sisku

sisak 14-3-2013 PREFERENCIJALNA SKRB

Tribina “Preferencijalna skrb za siromašne” – u organizaciji Ureda za promicanje socijalnog nauka Crkve Sisačke biskupije – održana je u četvrtak 14. ožujka 2013. g. u sisačkom Velikom Kaptolu. Uvod u tribinu je dala voditeljica Ureda Valentina Kanić, a izlagatelji – ravnateljica Gradskog društva Crveni križ Sisak Božena Weiss – Sklizović, ravnateljica Caritasa Sisačke biskupije Kristina Radić, predsjednik Pragme Nedjeljko Marković i stipendistica Zaklade “Fra Bonifacije Ivan Pavletić” Nikolina Milatović – istaknuli su nove vrste siromaštva u hrvatskom društvu (i osobito u gradu Sisku), primjere borbe protiv siromaštva i kako se u nju uključuju državne, javne, neprofitne i crkvene institucije. Predsjednik Pragme Nedjeljko Marković osvrnuo se oblike solidarnosti i važnost njegovanja svih oblika solidarnosti kroz praktično djelovanje u zajednici. 
sisak 14-3-2013 PREFERENCIJALNA SKRB