Pravo na stan u Glasu Slavonije

Pročitajte članak Miroslava Filipovića u Glasu Slavonije koji kroz razgovor s Nedjeljkom Markovićem, predsjednikom PRAGME, piše o kvaliteti stanovanja u Hrvatskoj, iskustvima zemalja Europske Unije u području stanovanja, problemima s kojima se suočavaju stanari/podstanari u Hrvatskoj, stambenim troškovima u strukturi potrošnje kućanstava, utjecaju recesije na stambena pitanja, o socijalnim stanovima i socijalnim najamninama u Hrvatskoj te drugim zanimljivim pitanjima.

Pročitajte i odgovor na pitanje zašto je u Hrvatskoj već gotovo tradicionalno snažno izražena potreba posjedovanja nekretnine dok je na Zapadu izraženija kultura podstanarstva.

PRAGMA i dalje poziva sve zainteresirane, a posebno gradove i županije na suradnju i potporu, kako bismo zajedno promicali pravo na stan kao ljudsko pravo u Hrvatskoj.