Pragma tiskala materijal „Imaš pravo!“ za djecu i mlade u Hrvatskoj

imas_pravo_-_prednja_stranica_Lana

Tiskani materijali “Imam pravo!” potiče djecu i mlade na razmišljanja da imaju pravo:

  • reći svoje mišljenje (a da ih drugi zbog toga ne osuđuju)
  • učiniti nešto dobro za druge (ne očekujući ništa zauzvrat)
  • ići u školu (bez obzira na prihode obitelji)
  • na zdravlje i zdrav okoliš (bez obzira na mjesto življenja)
  • baviti se sportom (bez obzira na uspjeh)
  • na dom (u kojem se osjećaju zaštićeno i udobno)

Pragma potiče djecu i mlade na aktivno djelovanje u zajednici te će putem mreže osnovnih i srednjih škola u školskoj 2011./2012. godini ponuditi niz aktivnosti koje će, uz potporu suradničkih institucija, pomoći roditeljima i nastavnicima u kreiranju zdrave i sretne zajednice. Projekte i programe usmjerene djeci i mladima Pragma provodi uz potporu Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Grada Zagreba, Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Vladina ureda za ljudska prava i Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi, a građani i društveno odgovorne tvrtke se mogu priključiti svojom financijskom ili stručnom potporom i tako povećati dostupnost usluga utemeljenih na potrebama zajednice.

imas_pravo_-_prednja_stranica_Lanaimas_pravo_-_straznja_stranica_Lana