Pragma podržala Nacrt prijedloga programa za mlade Grada Zagreba 2015. – 2018.

Udruga Pragma je 31. ožujka 2015. g. podržala Nacrt prijedloga programa za mlade Grada Zagreba 2015.-2018. koji sveobuhvatno promišlja postojeće potrebe mladih, ali i nudi neke nova rješenja koja stoje pred mladima u sljedećem trogodišnjem razdoblju. Pragma predlaže poboljšanje i nadopunu pojedinih mjera – isticanje važnosti učeničkih domova u Programu za mlade; suradnju s Državnim uredom za upravljanje državnom imovinom u korištenju prostora za rad u gradu Zagrebu; sustavno financiranje organizacija civilnog društva; veće korištenje EU sredstava u partnerstvu ustanova, gradskih tijela i organizacija civilnog društva; redefiniranje pojedinih ishoda mjera; poticanje medijske pismenosti mladih i podržavanje dodjele Godišnje nagrade za novinarske radove koji promiču vrijednosti obrazovanja; jačanje poduzetništva i poduzetničkih ideja djece i mladih u cjelokupni obrazovni sustav i druge mjere koje mogu unaprijediti Nacrt prijedloga, a kasnije i očekivane ishode Programa.

PREUZMITE Očitovanje Pragme o Nacrtu prijedloga programa za mlade.