Pragma istaknula važnost sudjelovanja roditelja u vrtićkom odgoju

U ponedjeljak 26. studenog 2012. g. je Jelena Mališa, voditeljica savjetovališta za mlade udruge Pragma, u sklopu Mjeseca borbe protiv ovisnosti i projekta “Pomak” održala radionicu za odgajateljice i druge stručne radnike dječjeg vrtića “Zraka sunca” iz Križevaca. Tema radionice, uz kratko izlaganje o problemima u ponašanju kod djece i prevenciji poremećaja u ponašanju, bile su potrebe, poteškoće i potencijali DV “Zraka sunca” u radu s djecom i njihovim obiteljima te rizični čimbenici okoline koji pogoduju razvoju određenih problema kod djece i mladih.
Aktivno sudjelovanje odgajateljica i njihov interes za kontinuiranim konzultacijama i povećanjem kvalitete skrbi o djeci, omogućilo je uspostavu buduće suradnje u konkretnim pitanjima i potrebama vrtića. Tijekom rasprave je do izražaja došla važnost održavanja kontakta stručnog vrtićkog osoblja i drugih stručnjaka s roditeljima, u obliku individualnih razgovora, zajedničkih susreta i predavanja na temu odgojnih postupaka, postavljanja granica, suočavanja s teškoćama u prevenciji različitih rizičnih ponašanja djece i mladih u okolini u kojoj je značajan oblik zabave konzumiranje alkoholnih pića i kasnonoćnih izlazaka.