Podrška obiteljima u odgovornom roditeljstvu

my family

U kolovozu 2013. g. udruga Pragma je započela s provedbom projekta „Podrška obiteljima u odgovornom roditeljstvu“ u kojem pruža stručnu pomoć obiteljima – roditeljima čija djeca pokazuju slab školski uspjeh ili im prijeti ispadanje iz škole te pokazuju društveno neprihvatljivo ponašanje. Roditeljima se pruža praktična pomoć kroz savjetovalište, terapiju, radionice te im se ukazuje na moguće propuste u odgoju i osnažuje za kvalitetno i odgovorno roditeljstvo. Iskustva iz rada s roditeljima će biti prenesena u publikaciju koja će poslužiti i stručnjacima, a Udruga medijski promiče projektne aktivnosti i uspostavlja suradnju u zajednici, koristeći postojeće resurse – osobito široku mrežu stručnjaka različitih profesija.

Projekt financira Ministarstvo socijalne politike i mladih temeljem Poziva za prijavu projekata udruga usmjerenih podršci obitelji i Odluke o raspodjeli financijskih sredstava iz Državnog proračuna Republike Hrvatske za 2013. godinu za projekte udruga usmjerenih podršci obitelji, a predviđeni završetak provedbe projekta je 30. lipanj 2014. godine.
my family