Ekonomija zajedništva i suradnja Italije i Hrvatske

giuseppe_argiolas_malisa

Predstavnica Pragme Jelena Mališa je17. i 18. svibnja 2012. godine u Loppianu i Rimu održala niz sastanaka s predstavnicima poslovne i akademske zajednice, između ostalih i s Hye Ran Lee, predstavnicom korejske tvrtke B-plat koja posluje po načelima ekonomije zajedništva i prof.dr.sc. Giuseppeom Argiolasom s Ekonomskog fakulteta Sveučilišta Cagliari i Međunarodnog sveučilišnog instituta Sophia (Loppiano) iz područja ekonomije zajedništva. Svrha sastanaka je bila uspostavljanje i razvijanje suradnje između civilnog, profitnog sektora i akademskih institucije te informiranje o načelima poslovanja ekonomije zajedništva i njihovoj praktičnoj primjeni u poslovanju u Hrvatskoj.

Udruga Pragma, kao promicatelj socijalnih prava i općeg dobra, cijeni vrijednosti socijalne ekonomije usmjerene poboljšanju kvalitete ljudskog života i održivom razvoju u zajednici. Etično i društveno odgovorno poslovanje, briga o okolišu, zapošljavanje socijalno ranjivih skupina, zagovaranje i pomoć u ostvarivanju prava ranjivih skupina, neki su od osnovnih ciljeva socijalne ekonomije. Ekonomija zajedništva je pokret u ekonomiji koji promovira kulturu davanja, uzajamnosti i zajedništva unutar i među organizacijama i u društvu.

giuseppe_argiolas_malisaekonomija_zajednitva