Održani “Dani otvorenih vrata Pragme”

Na poziv Vladina Ureda za udruge Pragma se uključila u “Dane otvorenih vrata udruga” i ponudila sadržaje u Teslinoj 13 u Zagrebu u petak (14.6. od 12 do 20 sati) i subotu (15. lipnja 2013. godine od 10 do 14 sati) u kojima se predstavila građanima, stručnjacima, članovima i podupirateljima putem niza predavanja, rasprava, radionica i najave budućih aktivnosti i incijativa. Tako su, između ostalog, aktualizirani problemi stanovanja i podstanara u Hrvatskoj; predstavljen je razvoj i integracija socijalnih usluga; analizirani su problemi mladih u Hrvatskoj u području prevencije neprihvatljiva ponašanja, ovisnosti i sprječavanja ispadanja iz sustava obrazovanja; analizirana je uloge medija u civilnom društvu te izgradnja ugleda i komunikacije između OCD i medija; raspravljen je koncept “ekonomije zajedništva” te predstavljena inciijativa medijskog opismenjavanja mladih. Dane otvorenih vrata je posjetio i gradonačelnik Milan Bandić koji je pružio podršku Pragmi u budući aktivnostima, naglasivši veću uključenost Grada.
Preuzmite program Dana otvorenih vrata Pragme!
Pogledajte fotografije sa događanja ovdje!
Gostipredavanje2

Cilj je događanja bio građanima i široj javnosti približiti programe i projekte od interesa za opće dobro koje provode udruge u Hrvatskoj (posebice financirane iz javnih izvora) organiziranjem različitih aktivnosti u prostorima udruga ili izvan njih, te otvaranjem vrata građanima u određenom danu ili danima. Dani otvorenih vrata udruga uklapaju se u niz aktivnosti koje se ove godine širom Europe organiziraju povodom obilježavanja 2013. – Europske godine građana. Cilj je Europske godine građana potaknuti građane na informiranje i ostvarivanje svojih prava te sudjelovanje u procesima odlučivanja o pitanjima od javnog interesa. Više o Danima otvorenih vrata udruga na http://daniudruga.hr.